Közelebb Közelebb Uram Hozzád

A Közelebb, közelebb, Uram, hozzád! (protestánsok által használt fordítás szerint: Hadd menjek, Istenem, mindig feléd! ) egy a XIX. századból származó keresztény himnusz, amelyet mind a mai napig énekelnek elsősorban a zarándokok, de egyéb fontosabb alkalmakkor is felcsendül, például esküvőkön, temetéseken. A dal szövege Mózes első könyve 28, 11-12 verseire, Jákob álmára utal: "Egy olyan helyre ért, ahol eltölthette az éjszakát, mikor a nap lement. Fogott egyet az ott levő kövek közül, azt a feje alá tette, és lefeküdt azon a helyen. És álmot látott: Egy létra volt a földre állítva, amelynek teteje az égig ért, és Isten angyalai jártak azon fel és le. " A dal kottája és szöveg Szöveg és zene [ szerkesztés] A dalt 1841 -ben, essexi otthonában írta Sarah Flower Adams, unitárius felekezetű brit színész és komika. Első ízben Adams nővére, Eliza Flower zenésítette meg, és William Johnson Fox Hymns and Anthems című gyűjteményében jelent meg. [1] Az Egyesült Királyságban a dalt rendszerint John Bacchus Dykes 1861-ben írt Horbury című himnuszának dallamára éneklik.

Keresztény dalszövegek

Eredetileg egy réten szerettük volna kántálni a napnak, de végül a lógó esőláb miatt, egy elhagyatott, romos épületben lelt otthonra a szeánszunk, amit aznap kellett SOS átszervezni... A videóklipet ezúttal a volt X-Faktoros Vince Lizával készítettük"- avatott be minket Molnár Tibor aka Freddie Schuman az együttes frontembere. Hallgassátok, szeressétek az új dalt!

Mi van közöttünk, emberek között? Reményeim szerint van valamilyen kapcsolat. Jó vagy rossz, tartós vagy rövid életű, mély vagy felszínes, baráti vagy barátságtalan, netalán ellenséges. A legrosszabb, ha nincs semmi, ha csak közömbösek vagyunk egymás iránt. Mert az érzelmek hullámzóak és sokszor a rosszból is lehet jó, csak a semmilyenből nem lesz semmi. Vagyis lesz; üresség, közömbösség és magány. Isten teremtett bennünket úgy, hogy érző lények lettünk, és az érzéseknek domináns szerepük van a kapcsolatainkban. Mégis baj, ha meghatározó erejűvé válnak, ha azok irányítanak bennünket ahelyett, hogy mi irányítanánk. Túl sokszor reagálunk rosszul, érzéseinkre hagyatkozva. A félelem természetes érzés, része az életünknek. Jó, hogy félünk az ismeretlentől, mert óvatossá tesz bennünket. Jó, hogyha félünk valaminek, vagy valakinek az elvesztésétől, mert megmutatja nekünk az értékeinket és megismerjük saját fontossági sorrendünket. A félelmeinket is meg kell tanulnunk kezelni, ennek sem szabad uralnia bennünket.

  • Közelebb közelebb uram hozzád
  • Az európai unió működéséről szóló szerződés
  • Villa classica pápa
  • Keresztény élet: Közelebb hozzád...
  • Sims 3 halálvirág magyarul
  • Fogorvosi rendelés kecskemét
  • Démász ügyfélszolgálat telefonszám
  • Egyházi zenék : Közelebb, közelebb dalszöveg, videó - Zeneszöveg.hu

Közelebb, közelebb, Uram, hozzád! Boldogan ölelem keresztedet át. Édes lesz az nekem, hisz te fogod kezem. Közelebb, közelebb hozzád, Istenem! Ha vándorutamon a nap leszáll, Nyugtot fáradt fejem csak nálad talál. Álmomban rebegem, ó emeld a szívem: Lépcsővel álmodom, hozzád vezet, Kegyelmed fölsegít azon engemet. Angyali szózat hív, repes feléd a szív, Tövises szűk úton a mennybe fel, Vándorló gyermeked bizton jut majd el. Angyalok szárnyain segíts, segíts nekem. Repeső szárnyakon, felhőkön át, A csillagok fölé, fel, Uram, hozzád. Melletted a helyem, ó emeld a szívem. Tudom, ha arcodat megláthatom, Végetér majd akkor sok-sok bánatom. Sóhajom végszava e hű ima legyen! Hagyd, hogy elbűbájoljon a Tha Shudras! Ebben nehéz időszakban igazán rászorulunk az önzetlen pozitivitásra. A Tha Shudras segít mindenkinek aki igazán pozitívan szeretné újrakezdeni a mindennapokat. "A mendemondák szerint a dalban hallható idézetek; Depresszió, Negativitás, Betegség, Szomorúság, Rosszakarók és hasonló Sötét Energiák elűzésére szolgáló POZITÍV MANTRÁK! '

James Cameron 1997-es Titanic -ja ismét a Bethany dallamát vette elő. [3] Wallace Hartley, a hajó zenekarának vezetője, aki a zenekar többi tagjával együtt a hajóval együtt elmerült, szerette a dalt, és azt kívánta, hogy ezt játsszák a temetésén. Brit metodistaként valószínűleg a Horbury és a Propior Deo változat ismerős volt számára, de a Bethany nem. Apja metodista karvezetőként több mint harminc éven át a Propior Deo változatot használta templomi szolgálata során. Családja biztos volt abban, hogy Wallace Hartley a Propior Deo dallamát adta volna elő, ezért ennek a kezdő hangjegyei láthatóak síremlékén. [14] [15] Herman Finck, a londoni Palace Theatre zenei igazgatója, aki beszélt a Titanic túlélőivel, később ezt írta: "Vészhelyzet esetén a hajózenekartól azt várják, hogy játsszon az utasok megnyugtatására. Miután a Titanic nekiütközött a jéghegynek a zenekar könnyűzenét kezdett játszani, tánczenét, vidám dalokat - bármit, ami megakadályozhatta a pánik kitörését az utasok között. " [16] A Közelebb, közelebb, Uram, hozzád!

Közelebb, közelebb, Uram, hozzád! Boldogan ölelem keresztedet át. Édes lesz az nekem, hisz te fogod kezem. Közelebb, közelebb hozzád, Istenem! Ha vándorutamon a nap leszáll, Nyugtot fáradt fejem csak nálad talál. Álmomban rebegem, ó emeld a szívem: Közelebb, közelebb hozzád, Istenem! Lépcsővel álmodom, hozzád vezet, Kegyelmed fölsegít azon engemet. Angyali szózat hív, repes feléd a szív, Közelebb, közelebb hozzád, Istenem! Tövises szűk úton a mennybe fel, Vándorló gyermeked bizton jut majd el. Angyalok szárnyain segíts, segíts nekem. Közelebb, közelebb hozzád, Istenem! Repeső szárnyakon, felhőkön át, A csillagok fölé, fel, uram, hozzád. Melletted a helyem, ó emeld a szívem. Közelebb, közelebb hozzád, Istenem! Tudom, ha arcodat megláthatom, Végetér majd akkor sok-sok bánatom. Sóhajom végszava e hű ima legyen! Közelebb, közelebb hozzád, Istenem! Illusztráció: Dr. Zsákai Tibor felvétele Csíkszeredában, a Makovetz-templomban

Minthogy a halál pillanatában kerül az ember egészen közel Istenhez, az 1912-ben elsüllyedt Titanic luxushajó fedélzetén ez az ének segítette a hajózenekar tagjait, hogy a pánikhangulatot feledtető vidám táncos zenéken túl ráhangolódjanak az Istennel való közeli találkozásra. Valószínűleg ez az esemény is hozzájátszott ahhoz, hogy ma többnyire temetéseken csendül fel a Hadd menjek, Istenem... kezdetű ének. A szövegíró nővére megzenésítette ugyan az éneket, és mások is próbáltak hozzá dallamot írni, legnépszerűbbé mégis azzal a dallammal vált, amelyet mi is ismerünk, annak is egy 6/8-os ritmusú változatával, ahogy például az evangélikus énekeskönyvben találjuk. Számos magyar fordítása közül ( Jobban tiéd, Uram, jobban tiéd; Közelb hozzád, Uram, közelb hozzád stb. ) némi igazítással Benkő István református lelkipásztor magyarítása került énekeskönyvünkbe. Ő még így kezdte az éneket: Megyek már, ó, Uram, megyek feléd – ez a fordítás szépen visszaadta ugyan a kezdősor gondolati felépítését, de a dallam ritmusához nem igazodott.

Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Források [ szerkesztés] Walter Lord: A Titanic pusztulása (Népszerű Történelem könyvsorozat) További információk [ szerkesztés] Videóösszeállítás a Titanicból, a dal aláfestésével Közelebb, közelebb, Uram, hozzád!